Jak często wymieniać hamulce?

Hamulce mogą być po prostu najważniejszą częścią Twojego samochodu. Są to podzespoły, które zapewniają bezpieczeństwo, pozwalając zatrzymać się na chwilę. Jeśli zauważyłeś, że zaczynasz zatrzymywać się bardziej na pół gwizdka, powinieneś rozważyć wymianę klocków i tarcz hamulcowych.

Najlepiej byłoby wymieniać klocki hamulcowe co 15 000 do 25 000 km , a tarcze wymieniać co 75 000 do 90 000 km.

Klocki hamulcowe: kiedy je wymienić

Twoje hamulce składają się z trzech głównych części: tarcz, metalowego koła wewnątrz opony, przymocowanego do całego układu hamulcowego; zaciski, które ściskają tarczę, powodując tarcie, aby samochód się zatrzymał; i klocki hamulcowe, które są przymocowane do zacisków, aby zapobiec bezpośredniemu drapaniu tarczy.

REKLAMA

Zgodnie z ogólną zasadą, klocki hamulcowe należy wymieniać co 15 000 do 25 000 km , aby ograniczyć zużycie do minimum. Jeśli chodzi o wirniki, masz trochę więcej czasu. Twoje tarcze należy wymienić między 75 000 do 90 000 k , aby utrzymać hamulce w doskonałej kondycji.

Kiedy osiągniesz te kamienie milowe, powinieneś zanieść go do naszego centrum serwisowego, a my sprawdzimy je pod kątem zużycia i uszkodzeń.

Jeśli Twoje auto wykazuje oznaki zepsutych hamulców, a Ty nie chcesz już w nie inwestować, możesz łatwo i szybko je sprzedać dzięki punktom takim jak skupautpiaseczno.

Oznaki, że klocki hamulcowe i tarcze wymagają wymiany

Jeśli nie znasz dokładnego przebiegu swojego samochodu, powinieneś poszukać oznak, że potrzebujesz wymiany klocka hamulcowego lub tarczy. Niektóre znaki, o których należy pamiętać, to:

  • Przerywany pisk: może to być jeden z najłatwiejszych do zauważenia znaków. Jeśli podczas zwalniania usłyszysz piskliwy pisk, może to oznaczać, że możesz potrzebować wymiany klocków hamulcowych.
  • Wibrująca kierownica: Jeśli podczas zwalniania poczujesz lekkie dudnienie kierownicy, może to oznaczać, że klocki hamulcowe są zużyte, a tarcze są narażone na nadmierne ciepło.
  • Odgłosy zgrzytania: Jeśli Twój pojazd przestał piskliwie i zaczął wydawać zrzędliwe pomruki podczas hamowania, może to oznaczać, że Twoje klocki są całkowicie zużyte i powinieneś jak najszybciej zanieść je do naszego centrum serwisowego w celu wymiany.

Jeśli zauważyłeś którykolwiek z tych znaków, powinieneś oddać swój samochód do naszego centrum serwisowego w celu uzyskania dobrego stanu zdrowia Twojego samochodu.

Dlaczego należy regularnie wymieniać klocki i tarcze hamulcowe

Być może zastanawiasz się, dlaczego w ogóle musisz wymienić klocki i tarcze hamulcowe. Ważne jest, aby pamiętać, że Twój samochód jest bardzo podobny do żywego ciała, w którym wszystko działa razem, aby zapewnić płynną i niezawodną jazdę. Jeśli jedna część zacznie się zużywać, może to spowodować problemy w innym miejscu.

Na przykład, jeśli Twój samochód ma problemy z hamowaniem lub ciągnie na bok podczas hamowania, wymiana klocków i tarcz hamulcowych może wyeliminować te problemy.

0 0 Głosów
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Odpowiedzi na konkretne fragmenty
Pokaż wszystkie komentarze
0
Skomentuj!x