Przewóz osób niepełnosprawnych w Warszawie. Czym są kursy stałe?

Od 15 marca osoby niepełnosprawne mogą składać formularze, aby skorzystać z nowej formy usługi transportu specjalistycznego, jaką są kursy stałe. Jak tłumaczy zastępczyni prezydenta, Aldona Machnowska-Góra: „Tę nową formułę przewozów wprowadziliśmy po blisko dwuletnich konsultacjach z Branżową Komisją Dialogu Społecznego. Wprowadzone zmiany i udogodnienia były zaproponowane przez środowisko osób z niepełnosprawnościami”.

Z kursów stałych mogą korzystać mieszkańcy z Warszawy z orzeczeniem o niepełnosprawności w stopniu znacznym lub umiarkowanym. Przewóz odbywa się pojazdami specjalistycznymi, od poniedziałku do piątku, w godz. 6:00 – 22:00. Osoby zainteresowane muszą złożyć deklarację korzystania z usługi co najmniej 4 dni w tygodniu przez 4 tygodnie w miesiącu. Opłata wyniesie 180 złotych miesięcznie, co w przeliczeniu daje 4,50zł na jeden kurs. Termin składania wniosków upływa 31 marca 2021 roku.

Po wprowadzeniu nowego systemu kursów, nadal będzie można zamawiać przejazdy jednorazowe w cenie 20 złotych za jeden taki kurs. Ta oferta również skierowana jest do osób niepełnosprawnych, które nie są w stanie podróżować transportem publicznym. Pierwszeństwo mają osoby, które poruszają się na wózku.

REKLAMA

źrodło: um.warszawa.pl

5 1 Głos
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Odpowiedzi na konkretne fragmenty
Pokaż wszystkie komentarze
0
Skomentuj!x