reklama

Czy pluskwy mogą być niebezpieczne?

Opublikowano:
Autor:

Czy pluskwy mogą być niebezpieczne? - Zdjęcie główne

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rozmaitości
reklama

Chociaż pluskwy mogą być uciążliwe, zwykle nie są uważane za niebezpieczne. Dowiedz się więcej o pluskwach i możliwych zagrożeniach dla zdrowia, które niosą ze sobą.

Ludzie żyli z pluskwami ​​​​od najwcześniejszych dni naszego istnienia, a dokładniej mówiąc, pluskwy żyły z ludźmi. Ponieważ pluskwy są ludzkimi pasożytami, nasze przetrwanie ma kluczowe znaczenie dla ich przetrwania. Może to być jeden z powodów, dla których pluskwy nie przenoszą chorób na ludzi. Nie byłoby w najlepszym interesie pluskiew noszenie lub wprowadzanie do zapasów żywności czegokolwiek, co mogłoby spowodować jej zniknięcie. Jednak chociaż nie wykazano jeszcze, że przenoszą choroby poprzez karmienie, nadal mogą występować zagrożenia dla zdrowia związane z pluskwami. Mogą być odpowiedzialne za problemy zdrowotne, od łagodnych do bardzo poważnych. Co ważne, pozbycie się pluskiew we własnym zakresie jest często niemożliwe. Najlepiej zgłosić się do profesjonalnej firmy, która zajmuje się dezynsekcją np. DDD Żyrardów. Najczęstszym problemem zdrowotnym jest swędzenie, które często towarzyszy ugryzieniom przez pluskwy. Wiele osób doświadcza czerwonych guzków lub pręg na skórze w ciągu kilku dni od ataku pluskiew. W niektórych przypadkach reakcja może potrwać do tygodnia lub dwóch, a niektórzy w ogóle nie reagują. Guzki lub pręgi wyglądają bardzo podobnie do ugryzienia komara, ale mają tendencję do pozostawania z ugryzioną osobą znacznie dłużej, często dwa tygodnie lub dłużej. Te ugryzienia mogą nieustannie swędzieć, a drapanie jest nieuniknione. Tu właśnie pojawia się niebezpieczeństwo. Nadmierne drapanie może spowodować uszkodzenie skóry, które może umożliwić wprowadzenie organizmów infekcji, niektóre z nich bardzo niebezpieczne. Zachowanie rozsądnej ostrożności i kontrolowanie chęci podrapania się może zapobiec poważniejszym reakcjom, ale jeśli istnieją jakiekolwiek oznaki infekcji – takie jak uporczywe zaczerwienienie lub inne powszechne objawy – należy skonsultować się z lekarzem w celu oceny. Poza niektórymi zagrożeniami dla zdrowia związanymi z pluskwami, wciąż pozostaje pytanie: „Czy pluskwy są niebezpieczne?” Z pewnością mogą spowodować zakłócenia w twoim życiu. Utrata snu i inne rozpraszające problemy związane z pluskwami ​​mogą mieć negatywny wpływ na każdego. Niektóre z tych problemów są po prostu niewygodne, podczas gdy inne mogą stać się bardzo niebezpieczne, zwłaszcza jeśli wpływają na wydajność pracy, bezpieczeństwo jazdy lub inne rzeczy w życiu, które wymagają czujności i pełnej uwagi.

Pomoc w zapobieganiu inwazji pluskiew

Jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby uniknąć plagi pluskiew w swoim domu: Nocleg prawie w dowolnym miejscu poza domem może być okazją do przeniesienia pluskiew, więc uważaj, aby sprawdzić miejsce do spania i upewnić się, że bagaż nie daj się zaatakować, nawet jeśli mieszkasz z przyjacielem lub krewnym.  Dokładnie obejrzyj wszystko, co po raz pierwszy pojawia się w Twoim domu. Meble, sprzęty, nowe ubrania, a nawet pluszaki dla dzieci mogą być zaatakowane przez pluskwy. Przy każdej zmianie pościeli dokładnie obejrzyj swoje łóżko. W niektórych przypadkach pluskwy mogą karmić się i pozostawać niewykryte przez wiele miesięcy. Niektóre osoby nie reagują na ugryzienia, więc fizyczna obserwacja pluskiew lub ich dowodów może być jedynym sposobem, aby dowiedzieć się, że są aktywne w twoim domu. Po powrocie z nocnych wycieczek zostaw walizkę w garażu lub innym miejscu z dala od miejsc, w których spędzasz większość czasu, zwłaszcza łóżka. Aby uzyskać dodatkowy poziom ochrony, wypierz ubrania podróżne natychmiast po powrocie do domu. Rzeczy, których nie można prać, można zwykle suszyć w suszarce na 20 do 30 minut przy najwyższym ustawieniu grzania. Sama suszarka do ubrań nagrzewa się wystarczająco, aby zabić wszystkie stadia pluskwy i ich jaj. Chociaż może być pocieszeniem świadomość, że pluskwy nie przenoszą chorób podczas żerowania, nikomu nie podoba się myśl o byciu źródłem pożywienia dla wszelkiego rodzaju owadów, zwłaszcza podstępnych, takich jak pluskwy, które żerują podczas snu i bez twojego pozwolenie. Czy pluskwy są wystarczająco niebezpieczne, aby cię zabić? Prawdopodobnie nie, ale jeśli podejrzewasz, że pluskwy mogą próbować zadomowić się w twoim domu, poproś specjalistę od zwalczania szkodników, aby sprawdził twój dom. Pomogą ci opracować plan unikania pluskiew, jeśli jeszcze się nie znalazły, i pozbycia się ich, jeśli tak się stało.

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Warszawy i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama