reklama

Filtry Brita - jeden z liderów w branży uzdataniania wody

Opublikowano:
Autor:

Filtry Brita - jeden z liderów w branży uzdataniania wody - Zdjęcie główne

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rozmaitości
reklama

Filtry Brita stosowane są w różnoraki sposób. Na przykład w kranach, ale też butelkach czy dzbankach. Filtrują wodę z niebezpiecznych chemikaliów bakterii, które docelowo mogą wpływać na jej zapach, smak, ale też bezpieczeństwo spożywania. Zobaczcie jak dokładnie działają i gdzie można je kupić.

Filtry do wody różnią się konstrukcją w zależności od ich przeznaczenia i obecnie są nie ma jednego typu, który może odfiltrować wszystko. Smak wody z kranu różni się nieznacznie w różnych systemach uzdatniania wody i zależy od źródła wody. Ta różnorodność występuje, ponieważ stężenie składników w wodzie różni się w zależności od próbki. Brita oferuje różne opcje filtracji, które mogą zmienić smak wody. Dla przykładu filtry Brita Maxtra + należą do jednych z najczęściej wybieranych przez konsumentów. W tym artykule przyjrzymy się, jak działają filtry Brita i inne filtry do wody, w tym co filtrują i jaka jest ich skuteczność.

Czy filtry Brita są skuteczne?

Filtry do wody działają różnie w zależności od tego, co próbują usunąć. Na przykład filtr może złapać mikroskopijne pasożyty i uniemożliwić im wyjście z dzbanka, jednocześnie przepuszczając inne składniki wody. Filtr Brita będzie dostarczany z certyfikatem National Sanitation Foundation, którego można użyć, aby zobaczyć, jakie składniki wody odfiltruje produkt.

Jak często filtry wymagają wymiany?

Brita zaleca zmianę filtra wody co 2–6 miesięcy , w zależności od rodzaju dozownika lub dzbanka. W większości przypadków oznacza to, że ludzie mogą przefiltrować 40-120 galonów wody, zanim konieczny będzie nowy filtr.

Jak to działa?

Według Brity standardowe filtry działają jak sito, wykorzystując węgiel do obniżenia zawartości rtęci oraz smaku i zapachu chloru. Istnieje również żywica jonowymienna do filtrowania cynku, miedzi i kadmu. Filtry mają poryktóre kontrolują, które składniki przechodzą przez filtr. Pory te mają różne rozmiary, co może mieć wpływ na wyniki filtracji.

Co filtrują?

To, co filtr usuwa z wody, różni się w zależności od produktów, ale Brita twierdzi, że filtrowane substancje obejmują:
  • azbest
  • benzen
  • kadm
  • chlor
  • Miedź
  • ołów
  • rtęć
  • cynk

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Warszawy i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama