Reklama

Reklama

Firmy powoli stają na nogi. Coraz mniej redukcji etatów

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Firmy powoli stają na nogi. Coraz mniej redukcji etatów - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rozmaitości

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez Polski Instytut Ekonomiczny oraz Polski Fundusz Rozwoju, coraz więcej firm określa stan swoich finansów jako na tyle stabilny, by móc przetrwać i nie zwalniać zatrudnionych pracowników.

Jak wynika z badań, które przeprowadzono w kwietniu oraz w drugiej połowie maja, odsetek firm z lepszą sytuacją finansową wzrósł z 39 do 54 procent.

Poszczególne instytucje sukcesywnie poprawiają notowania finansów. Badanie wykazało, że o 10 procent spadła ilość firm, które określały posiadane rezerwy finansowe jako wystarczające na okres od 1 do 3 miesięcy.

Z kolei pod koniec ubiegłego miesiąca 5% przedsiębiorstw zadeklarowało brak płynności finansowej.

Dla niemal 1/3 firm odmrażanie gospodarki zauważalnie poprawiło ich sytuację finansową.  Analogiczny wynik procentowy obejmował firmy, które oczekują, że ich pozycja finansowa wróci do stabilizacji w ostatnim kwartale bieżącego roku.

Polski Instytut Ekonomiczny podkreślił, że sukcesywnie maleje odsetek przedsiębiorstw sięgających po redukcję etatów. Pod koniec maja odnotowano duży spadek cięć z 28 do 5 procent.Badanie przeprowadzono na losowej próbie obejmującej 406 zróżnicowanych pod względem wielkości i sektora przedsiębiorstw.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Warszawy i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy