To miejsce każdy zna. Przy skrzyżowaniu ul. Jana III Sobieskiego, Al. Gen. W. Sikorskiego i ul. Pory od dawna funkcjonuje kompleks biurowo-usługowy z garażami podziemnymi "CMC Stegny". Miał się składać również z hotelu, jednak jego budowa utknęła na etapie surowej konstrukcji najbardziej rzucającego się w oczy "szkieletora".
Po wielu ambitnych planach (w tym wybudowania tu Hiltona) i serii transakcji między czterema spółkami deweleporskimi, ostatnia upadła i jej syndyk próbował sprzedać nieruchomość od 2011 roku. Po kolejnych obnmiżkach ceny udało się to dopiero w trzy lata później, ale od czasu, gdy dla inwestycji wygasło pozwolenie na budowę, przy Sobieskiego 87 nic się nie działo, za wyjątkiem zmieniających się wielkoformatowych reklam.
Na prośbę radnej Zofii Jaworowskiej, wiceburmistrz Mokotowa Piotr Sławiński sprawdził dokumentację budynku. Jest szansa na dokończenie dotychczasowego "szkieletora". Co się okazuje?
Choć 27 września 2023 r. Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego zatwierdził projekt budowlany zamienny budynku hotelowego "B" przy ul. Jana III Sobieskiego 87 i udzielił inwestorowi pozwolenia na wznowienie robót budowlanych na podstawie zatwierdzonego projektu zamiennego i nałożył obowiązek uzyskania pozwolenia na użytkowanie inwestycji po zakończeniu robót, to łaściciel budynku od 5 lat pisemnie nie kontaktował się z warszawskimi urzędami odpowedzialnymi za przestrzeń publiczną. Nic więc nie wskazuje na planowane wznowienie budowy. A jednak, niemal równo rok temu, inwestor odebrał dziennik budowy.
Kontakty inwestora z nadzorem budowalnym nie dotyczyły jedynie projektu budowlanego. Od marca 2015 roku nadzór prowadził postępowanie administracyjne w sprawie wielkoformatowych reklam zawieszanych na "szkieletorze". Trzy lata zabrało urzędnikom wydanie nakazu demontażu oświetlonej halogenami siatki winylowej służącej za nośnik reklam
na frontowej elewacji od strony ul. Jana III Sobieskiego oraz Al. Gen. W. Sikorskiego oraz bocznych instalacji. Odwołanie nie pomogło, decyzję powiatowego nadzoru budowalnego podtrzymał inspektor wojewódzki.
A co z budową? Jeszcze w styczniu 2022 roku Wydział Nieruchomości dla Dzielnicy Mokotów wysłał do użytkownika wieczystego nieruchomości pytanie o plany zakończenia inwestycji, ale nie dostał żadnej odpowiedzi. W maju następnego roku urzędnicy pojechali więc na miejce, a wizytę powtórzyli w październiku 2024 roku by sprawdzić postęp prac i zabezpieczenie terenu. W listopadzie znów wysłali pytania, a wobec braku odpowiedzi, w styczniu tego roku wysłali monit.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.