Plan miejscowy to dokument określający jak będzie można urządzić tę okolicę - warunki budowy i przebudowy budynków, ulic, placów, tworzona sieci infrastruktury, jtego, ak mogą zostać urządzone tereny zieleni, czyli np. parki i skwery.
Teren objęty nowym projektem miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego tej części Mokotowa, czyli okolic ul. Krasickiego i ul. Malczewskiego ma ok. 38 ha i znajduje się na Wierzbnie. Jest ograniczony ulicą Odyńca od północy, Puławską od wschodu, ulicami: Woronicza, Krasickiego, Naruszewicza, Pilicką, Wejnerta i Lenartowicza od południa oraz al. Niepodległości od zachodu.
Od 17 lutego plan zostanie wyłożony do publicznego wglądu w urzędzie i na stronie internetowej i zostanie poddany konsultacjom społecznym. Każdy może zgłosić swoje uwagi, ale trzeba to zrobić na piśmie lub podczas spotkania on-line, zaplanowanego na wtorek 4 marca o godz. 17. Spotkanie będzie transmitowane na YouTube (można dyskutować na czacie), na platformie ZOOM, gdzie można publicznie zabrać głos w dyskusji (aktywny udział trzeba wcześniej zgłosić na adres: [email protected]). Uwagi można też zgłosić podczas dyżurów telefonicznych projektantki planu w środę 26 lutego i w środę 5 marca w godzinach 13 - 16, pod numerem 22 325 81 08.
Uwagi do planu, w terminie do 24 marca, może zgłosić każdy. Nie ma znaczenia, czy jest się właścicielem gruntu, mieszkańcem obszaru objętego planem czy innego obszaru miasta, reprezentuje się tylko siebie, czy też grupę wielu osób bądź instytucję. Wystarczy podać swe imię, nazwisko i adres.
Poza spotkaniem online i dyżurem telefonicznym, uwagi można zgłaszać
- mailowo, na adres [email protected]
- drogą pocztową na adres Biura Architektury i Planowania Przestrzennego Al. Jerozolimskie 44, 00-024 Warszawa
- osobiście w kancelarii głównej m.st. Warszawy, kancelarii Biura Architektury i Planowania Przestrzennego lub w Wydziałach Obsługi Mieszkańców w dzielnicy
- korzystając z umieszczonego w ePUAP formularza ogólnego lub z formularza uwag do projektu (wypełnij online lub odręcznie)
- Zakres władztwa planistycznego gminy (...) nie jest nieograniczony, nie każde rozstrzygnięcie związane z przeznaczeniem, zagospodarowaniem i użytkowaniem terenu może być włączone do ustaleń planu - przypominał były wojewoda. I wymieniał kilkadziesiąt wad uchwały, której posytanowienia czesto były sprzeczne z obowiązującymi ustawami i innymi aktami prawa wyższego rzędu. Począwszy od sposobu pomiaru wysokości budynków przy ustalaniu parametrów nowej zabudowy, przez jej gabaryty, błędy w regulacjach dotyczących ochrony zieleni, ograniczeń w zagospodarowaniu terenów w pasie linii energetycznych.
- Przepisy ustawy o planach zagospodarowania przestrzennego nie dają podstaw do przyjęcia, że organy samorządu terytorialnego zostały upoważnione do modyfikowania definicji zawartych w obowiązujących przepisach prawa - pisze wojewoda. - Trzeba, bowiem liczyć się z tym, że powtórzony, czy zmodyfikowany przepis będzie interpretowany w kontekście uchwały, w której go zamieszczono, co może prowadzić do całkowitej lub częściowej zmiany intencji prawodawcy.
Wojewoda mazowiecki pisał m.in.: - Z wyznaczonych na rysunku planu obowiązujących i nieprzekraczalnych linii zabudowy (...) nie wynikają w jednoznaczny sposób, granice obszarów, na których może być realizowana nowa zabudowa oraz rozbudowa zabudowy istniejącej. Zarzucał też autorom przyjętego przez radnych planu pomyslenie procedur przy określaniu warunków scalania i podziału nieruchomości. Dodawał, że rada Warszawy nie jest uprawniona do formułowania ustaleń dotyczących określenia minimalnej powierzchni nowo wydzielonej działki budowlanej.
Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak działa miasto? Jakie decyzje stoją za tym, gdzie powstają nowe osiedla, jak rozkłada się transport publiczny? Dlaczego mieszkańcy nie zawsze mają dostęp do wszystkich usług? Jeśli tak, Szkoła Główna Handlowa ma ciekawą propozycję. 18 lutego (godz. 16.30, sala G-152) zaprasza na warsztaty, podczas których uczestnicy wcielą się w decydentów i zmierzą się z wyzwaniami zarządzania miastem. Warsztaty poprowadzi fundacja Patrz Szerzej. Plan: 16:30 – prelekcja dr hab. Katarzyny Sadowy, 17 - przerwa, a od 17:20 do 19:20 – warsztaty.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.