Ks. Grzegorz Adamski, koordynator akcji „Noc Konfesjonałów”, przypomina, że akcja została zainicjowana w 2010 roku, a jej głównym celem było zwrócenie uwagi na duchowy wymiar Świąt Wielkiej Nocy.
- Wielkanoc dotyczy najgłębszych sfer ludzkiej egzystencji. Głównym przesłaniem Wielkanocy jest prawda, że istnieje coś więcej niż życie biologiczne, istnieje nowy sposób istnienia. Jest to nadzieja związana z wiarą – mówił ks. Adamski podczas konferencji Episkopatu Polski. - Wielkanoc to jest nowe życie - podkreślił.
W Warszawie do Nocy konfesjonałów przystąpiły parafie:
Św. Alojzego Orione (Wielki Piątek, w godzinach od 21 do północy)Parafia św. Rity z Cascii
Sanktuarium Świętego Andrzeja Boboli
Parafia Miłosierdzia Bożego i św. Faustyny (Wielki Piątek, w godzinach 20-23)
Bł. Edmunda Bojanowskiego (Wielki Piątek, w godzinach od 20 do północy)
Najświętszej Maryi Panny Matki Miłosierdzia
Parafia św. Maksymiliana Kolbego
Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Wielki Piątek, w godzinach od 20 do północy)
Św. Łukasza Ewangelisty (Wielki Czwartek, w godzinach od 21 do północy)
Zmartwychwstania Pańskiego (Wielki Czwartek, w godzinach od 21 do północy)
W Roku Jubileuszowym papież Franciszek zachęca do korzystania z sakramentu pokuty i pojednania. „Naprzeciw tej trosce papieża wychodzi Noc Konfesjonałów, która przedłuża spowiedź na godziny nocne, aby wierni mogli skorzystać ze sposobności, by mieć nowe życie. Sensem spowiedzi jest nowe życie i nadzieja. A wiadomo, że bez nadziei nie można żyć - wyjaśnił.
Ks. Adamski poinformował, że do tegorocznego wydania Nocy Konfesjonałów zapisało się już ponad 50 parafii. Poinformował, że w ciągu tych lat Noc Konfesjonałów zorganizowano w 37 diecezjach. Najwięcej parafii przystąpiło do akcji w diecezji sosnowieckiej i szczecińsko-kamieńskiej.
Duchowny wskazał, że aby przystąpić do akcji Noc Konfesjonałów należy zorganizować spowiedź w Wielkim Tygodniu, co najmniej do północy. Szczytowym momentem akcji jest spowiedź w Wielki Piątek.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.