Betonowe zapory na Arbuzowej zablokowały przejazd do alei Wilanowskiej. Niektórzy się cieszą, bo dzięki temu nie będą mieli sznurów aut pod oknami. Innym blokada przeszkadza, bo będą musieli nadrabiać drogi.
Przy ulicy Arbuzowej zbiegają się granice trzech dzielnic: Ursynowa, Mokotowa i Wilanowa. O sprawie z kontrowersjami wokół przejazdu pisaliśmy już na tvnwarszawa.pl na początku roku, kiedy dojazd z Arbuzowej do alei Wilanowskiej zablokowały bariery ustawione na ulicy Zdrowej.
Mieszkańcy wilanowskiej części ulicy, a szczególnie kierowcy, czekali aż zablokowana przez dewelopera ulica będzie znów przejezdna. To ułatwiłoby im dojazd do alei Wilanowskiej, a przede wszystkim pozwoliłoby nie nadrabiać drogi przez zakorkowaną Dolinę Służewiecką.
Bariery zniknęły. Z tym, że – jak podała "Gazeta Stołeczna" – pojawiły się trochę dalej - już bezpośrednio na Arbuzowej, tuż przy Winogronowej. Co oznacza, że dojazd na skróty do alei Wilanowskiej został ponownie zablokowany. Dlaczego tak się stało?
Interesy dwóch dzielnic
Miejscy urzędnicy rację przyznali mieszkańcom ursynowskich i mokotowskich osiedli z rejonu Arbuzowej, którzy nie chcieli sznurów aut pod oknami. - Z inicjatywy mieszkańców i dzielnicy zatwierdzona została nowa organizacja ruchu, tak, aby w interesie mieszkańców uniemożliwić tranzyt przez Arbuzową i się udało - mówi burmistrz Ursynowa Robert Kempa."To już docelowa organizacja ruchu. Nadrzędnym celem wprowadzenia projektu było wyeliminowanie ruchu tranzytowego z Ursynowa, od ul. Nowoursynowskiej do Wilanowa, do al. Wilanowskiej. Każda z dzielnic opiniując projekt dokonywała analizy możliwości dojazdu do każdego miejsca, znając problemy i specyfikę obszaru, starała się zapewnić najbardziej korzystną z punktu widzenia mieszkańców tego rejonu, wersję projektu oraz uniemożliwić ruch tranzytowy" – przyznaje również "Gazecie Stołecznej" Teresa Rosłoń z mokotowskiego urzędu dzielnicy.
Zmiany w 2022 roku
Problemy obu dzielnic mająsię poprawić się w 2022 roku. Wtedy gotowe ma być zapowiadane od wielu lat przedłużenie Ciszewskiego od Kiedacza do Alei Rzeczypospolitej."W tym roku planowane jest uzyskanie pozwolenia na budowę i wyłonienie w przetargu wykonawcy, a w przyszłym i 2022 wykonanie prac drogowych i oddanie drogi do użytku dla mieszkańców" - poinformował Robert Kempa, burmistrz Ursynowa, powołując się na oficjalne pismo Michała Olszewskiego, wiceprezydenta Warszawy.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.