Park Żerański powstaje wzdłuż zachodniego nabrzeżu Kanału Żerańskiego – od ul. Modlińskiej do ul. Płochocińskiej. Był to obszar nieukończonego portu rzecznego, zdegradowany, poprzemysłowy teren. I elementy jego przemysłowego chrakteru w nowym parku pozostaną.
Zakończenie pierwszego etapu prac planowane jest na połowę 2025 roku. Budowa pawilonu usługowego ma się zakończyć w listopadzie. Za inwestycję odpowiada wybrana w przetargu firma Inmel.
Projekt parku powstał dzięki koncepcji wybranej dawno temu, w konkursie z 2019 roku. Teren o powierzchni 13 hektarów będzie jedynym parkiem w stolicy z udostępnioną linią brzegową. Poza nową, różnorodną zielenią, będzie można skorzystać również z pomostów, ścieżek rowerowych i parku linowego.
Nowy park to: 500 drzew, ponad 1000 krzewów, 36 tys. bylin. Na powierzchni ponad 44 tys. m2 pojawią się łąki i murawy, a na 7 tys. m2 powstaną nowe trawniki
W Parku Zerańskim stanie ponad 100 ławek i siedzisk, 29 koszy na śmieci, będzie tu park linowy, plac zabaw, wiaty i podesty oraz 15 pomostów na wodzie i ponad 100 dalb - grubych pali, wbitych w dno akwenu i wystających ponad powierzchnię wody.
Koszt parku to 56 milionów złotych, inforuje warszawski Zarząd Zieleni Miejskiej.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.