reklama

Pożar na Bazarze Różyckiego. Spaliła się część straganów

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Adrian Grycuk/CC BY-SA 3.0 pl

Pożar na Bazarze Różyckiego. Spaliła się część straganów - Zdjęcie główne

Bazar Różyckiego | foto Adrian Grycuk/CC BY-SA 3.0 pl

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości WarszawaBazar Różyckiego to chyba najsłynniejsze targowisko Warszawy. W środę, po godzinie 16, wybuchł tam pożar. Kliknij poniżej, by zobaczyć materiały wideo.
reklama
Rozwiń

  Stragany na Bazarze Różyckiego zajęły się ogniem po godzinie 16. Jak informuje reporter TVP3 Warszawa (obejrzyj wideo), na miejsce zjechały cztery zastępy straży pożarnej. jednak, nim udało się opanować płomienie, spaliło się lub nadpaliło kilkanaście straganów w starej części najbardziej znanego na Pradze targowiska - ogień objął około stu metrów kwadratowych gęstej zabudowy. Dym nad Bazarem Różyckiego, jak potwierdza wiele osób, widać było nawet z drugiej strony Wisły.

Policjanci zbierali relacje świadków i zabezpieczyli teren pogorzeliska, gdzie strażacy jeszcze do późnego wieczora dogaszali wypalone resztki straganów. Co było przyczyną pożaru, gdzie najpierw pojawił się ogień, dlaczego rozprzestrzenił się tak szybko, jaka jest skala strat i czy ktoś pożar spowodował - na wszystkie te pytania ma odpowiedzieć policyjne dochodzenie. Najważniejsze, że na miejscu nikt nie ucierpiał. Na zdjęciu poniżej (Fot. Adrian Grycuk/CC BY-SA 3.0 pl), widać spalone obecnie budy kryte papą - po lewej stronie nowych pawilonów.

 More details Bazar Różyckiego w Warszawie,widok z tarasu Muzeum Warszawy w kierunku ulicy Brzeskiej. Fot. Adrian Grycuk

reklama

Bazar Różyckiego to chyba najsłynniejsze targowisko Warszawy. - Istnieje co najmniej 130 lat między ulicą Targową, Ząbkowską i Brzeską - przypomina Muzeum Warszawskiej Pragi. -  Do jego otwarcia doprowadził Julian Różycki, działający na Pradze farmaceuta, przedsiębiorca, społecznik. Na przełomie XIX i XX wieku przy wejściu na Bazar od strony ul. Targowej ustawiony został charakterystyczny kiosk w kształcie ogromnego, niebieskiego syfonu jako reklama i sklep z wyrobami fabryczki sztucznych wód mineralnych, należącej do Juliana Różyckiego. Nizej zdjęcie Bazaru Różyckiego z Warszawskiego Kalendarza Ilustrowanego z 1967 roku (fot. domena publiczna)

reklama

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ

Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM

e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama
logo