Reklama

Reklama

"W nocy, w niedzielę, w święta, lecz nikt o nas nie pamięta" Protest Operatorów Alarmowych w Warszawie

Opublikowano:
Autor:

"W nocy, w niedzielę, w święta, lecz nikt o nas nie pamięta" Protest Operatorów Alarmowych w Warszawie - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rozmaitości

Operatorzy wyszli na ulice stolicy, w celu zwrócenia uwagi na problemy, z którymi borykają się w pracy. Głównymi problemami są: brak możliwości rozwoju zawodowego i zbyt niskie zarobki, jak na odpowiedzialność, która na nich spoczywa. Początkowo strajk rozpoczął się pod Sejmem, a następnie przeszli pod budynek KPRM. - Zebraliśmy się tutaj przede wszystkim z powodu zmian, jakie zostały wprowadzone w ostatnim czasie w ustawie o Systemie Powiadamiania Ratunkowego oraz w rozporządzeniach do tej ustawy. Nasza grupa zawodowa od wielu lat zgłaszała problemy związane z funkcjonowaniem systemu, czyli między innymi ogromną liczbą wakatów, duża rotacją wśród pracowników. Były to rzeczy spowodowane głównie kwestiami finansowymi, natomiast również brakiem perspektyw zawodowych. W ostatnich latach udało nam się podjąć rozmowy z ministerstwem, natomiast zgłaszane przez nas uwagi i propozycje finalnie nie zostały wzięte pod uwagę – mówił organizator protestu. - Na przykład wcześniej, co trzy lata, musieliśmy odnawiać prawo do zawodu. To zostało wykreślone z ustawy, ale zostało zastąpione równie niefortunnym systemem oceny. Generalnie ministerstwo utrzymuje, że braliśmy udział w tych pracach i to jest prawda, jednak nasze kluczowe uwagi nie zostały uwzględnione. I w tym jest problem – wyjaśniła Druga organizatorka.

- W tym momencie operatorzy zarabiają średnio około 3800 złotych brutto. Dwa lata temu było to na poziomie 2500 złotych brutto. Wynagrodzenie wzrosło, natomiast nie jest to wiele, biorąc pod uwagę odpowiedzialność, która na nas ciąży, zakres wykonywanych zadań czy to, że pracujemy w niedzielę, święta i w nocy – wyliczał organizator.

- Przede wszystkim chodzi nam o nawiązanie dialogu z Ministerstwem Spraw Wewnętrznych i Administracji. O to zabiegamy od długiego czasu, niestety bezskutecznie, a chcielibyśmy zaproponować naprawdę sensowne rozwiązania – odpowiedziała organizatorka na pytanie o główny postulat poniedziałkowego protestu.

źródło: tvn24.pl

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Warszawy i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy