Mokotowski Zakład Gospodarowania Nieruchomościami rozpisał przetarg na rozbetonowanie podwórka osiedlowego pomiędzy budynkami Stępińska 6/8, Stępińska 4, Sielecka 3, 5, Sielecka 7 oraz nasadzenia na tym terenie zieleni. To kolejne miejsce, objęte projektem ubiegłorocznego budżetu obywatelskiego Mokotowa "Mniej betonu, więcej zieleni", na który przeznaczone zostały prawie 2 miliony złotych.
Do usunięcia jest 308 m. kw. nawierzchni z płyt betonowych, kilkadziesiąt metrów obrzeży betonowych, po rozbiórce trzeba oczyścić teren, wykonać 68 metrów chodników z nawierzchnią mineralną, których krawędzie wzmiocnione zostaną obrzeżem z kostki granitowej. Pojawi się też mnóstwo nowej zieleni. Krzewów ma być aż 903. Wśród nich lilak Meyera, dereń biały, pęcherznica kalinolistna suchodzew chiński, jaśminowiec wonny i liliowiec ogrodowy. Do tego 12 drzew - wiśni różowych.
Wymagania wobec roślin są wysokie. Wszystkie powinny być zahartowane, prawidłowo uformowane, zdrowe, wolne od szkodników i chorób, bez uszkodzeń mechanicznych, objawów będących skutkiem niewłaściwego nawożenia i agrotechniki oraz bez odrostów z podkładki. System korzeniowy musi być dobrze wykształcony, nieuszkodzony, odpowiedni dla danego gatunku, odmiany i wieku rośliny. Bryły korzeniowe powinny być dobrze przerośnięte i odpowiednio duże właściwie dla odmiany i wieku rośliny.
Jasno określone też zostały gatunki, wykorzystane do założenia trawników parkowych. To kostrzewa czerwona, życica trwała, wiechlina łąkowa. Na obszarach zacienionych, w mieszance wykonawca musi uwzględnić również kostrzewę trzcinową. Tam zaś, gdzie jest dużo słońca - mikrokoniczynę.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.