reklama

12. Mokotowski Bieg SGH przyciągnął dwa tysiące uczestników i dał rekordową pomoc

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Urząd Dzielnicy Mokotów

12. Mokotowski Bieg SGH przyciągnął dwa tysiące uczestników i dał rekordową pomoc - Zdjęcie główne

12. Mokotowski Bieg SGH przyciągnął dwa tysiące uczestników i dał rekordową pomoc | foto Urząd Dzielnicy Mokotów

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

SportMokotowski Bieg SGH przyciągnął 2000 uczestników i kibiców, którzy połączyli pasję do biegania z chęcią pomagania. Rekordowy wynik – 85 tys. zł dla Fundacji „Akogo?” – to efekt zaangażowania i świetnej organizacji. Sprawdź wyniki, trasę i zwycięzców.
reklama

12. Mokotowski Bieg SGH przyciągnął dwa tysiące uczestników i dał rekordową pomoc

Sportowe emocje, charytatywny cel i rodzinna atmosfera – tak wyglądała 12. edycja Mokotowskiego Biegu SGH, która odbyła się w niedzielę, 11 maja na warszawskim Mokotowie.

Wydarzenie zorganizowane przez Samorząd Studentów SGH przy współpracy z Urzędem Dzielnicy Mokotów zgromadziło około 2000 biegaczy i rzeszę kibiców. Biegacze – od najmłodszych po doświadczonych zawodników – stanęli na starcie nie tylko dla rywalizacji, ale też w szczytnym celu: wsparcia Fundacji Ewy Błaszczyk „Akogo?”, pomagającej osobom w śpiączce.

reklama

– To wyjątkowe wydarzenie, które łączy sport, pasję i chęć niesienia pomocy. Cieszę się, że z roku na rok gromadzi coraz większą społeczność – mówi Rafał Miastowski, burmistrz Mokotowa, który sam wystartował w biegu na 5 km. – Już dziś zapraszam na kolejne wydarzenia – 5 lipca pobiegniemy w „Szczęśliwej 7 Mokotowskiej” – zapowiedział.

85 tysięcy złotych dla Fundacji „Akogo?”

Tegoroczna edycja przyniosła rekordowe wsparcie dla Fundacji „Akogo?”. Dzięki zaangażowaniu uczestników, sponsorów i partnerów wydarzenia udało się zebrać aż 85 tys. zł. To realna pomoc dla osób w śpiączce oraz rozwój innowacyjnych metod neuroterapii – od lat wspieranych przez fundację kierowaną przez Ewę Błaszczyk.

reklama

Trzy dystanse, jedna idea

W programie biegu znalazły się trzy dystanse: 1 km – dla dzieci i młodzieży (8–15 lat), 5 km – tzw. AR Mokotowska Piątka, 10 km – dla bardziej zaawansowanych biegaczy. Trasy posiadały atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki i przebiegały przez znane ulice Mokotowa – m.in. Aleję Niepodległości i ulicę Odyńca, z nawrotem przy stacji metra Wierzbno.

- Cieszy nas tak duże zainteresowanie - mówi Piotr Długoszek, koordynator zawodów i student SGH. – Na trasach panowała świetna atmosfera, a poziom rywalizacji był naprawdę wysoki – dodaje.

12. Mokotowski Bieg SGH przyciągnął dwa tysiące uczestników i dał rekordową pomoc Zwycięzcy Mokotowskiego Biegu SGH 2025 – kto był najszybszy?

Na dystansie 1 km triumfowali:
Aleksander Chmielnicki – 2:52
Małgorzata Mężykowska – 3:24

Na 5 km pierwsi na mecie zameldowali się:
Michał Żuchowski – 15:03
Małgorzata Gaszewska-Gawlik – 17:48

reklama

W biegu głównym na 10 km zwyciężyli:
Krzysztof Wasiewicz – 31:57
Julia Orzechowska – 39:36

12. Mokotowski Bieg SGH przyciągnął dwa tysiące uczestników i dał rekordową pomoc

Sportowe miasteczko i atrakcje dla rodzin

Start i meta zlokalizowane były przy Ogrodach Rektorskich SGH, które na czas wydarzenia zamieniły się w tętniące życiem miasteczko biegowe. Nie zabrakło stoisk gastronomicznych, atrakcji dla najmłodszych, partnerów wydarzenia i sceny głównej z rozgrzewkami, ceremonią dekoracji i częścią oficjalną.

Organizatorzy zapowiedzieli już kolejną edycję w 2026 roku. Jeśli tempo rozwoju wydarzenia się utrzyma – Mokotowski Bieg SGH może już wkrótce stać się jednym z najważniejszych biegów ulicznych w Warszawie.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ

Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM

e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama
logo